Krzysztof Wojciechowski

Założyciel, muzyk, trener wokalny.

 

Życie bez muzyki jest dla niego czymś obcym bo zajmuje się nią od 7 roku życia gdy zaczął grać na instrumentach klawiszowych.  Do szkoły muzycznej, zaczął uczęszczać jednak dopiero kiedy miał 19 lat gdy po maturze dostał się na wydział wokalny Zespołu Państwowych Szkół Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie, przy ul. Bednarskiej 11. Przedtem, większość muzycznej edukacji stanowiły prywatne lekcje fortepianiu, odtwarzanie tego co słyszy na klawiaturze lub gra a potem i śpiew w licznych amatorskich i pół profesjonalnych zespołach. Kiedy był na trzecim roku, wyjechał na warsztaty – Seth Riggs Summer Vocal program 2008, które na zawsze zmieniły sposób, w który patrzy na głos i uczenie śpiewu.
Niemal natychmiast po powrocie do Polski, zaczął myśleć o uczeniu śpiewania ze względu na wielką potrzebę dobrej i skutecznej edukacji w naszym kraju. Od tych pierwszych warsztatów, jego nauczycielami byli m.in.: Seth Riggs, Jeffrey Skouson, Miguel Manzo, Greg Enriquez, Spencer Welch, John Henny, Monique Thomas, Andres Martorell, Rachel Black, Rachel Lampa, Wendy Parr, Linda Tomkinson, Kathy Kennedy, Dean Kaelin, Dave Stroud czy Rhonda i Kevan Carlson.
Do dzisiaj wyznaje zasadę ciągłej konieczności dalszego kształcenia się, nie tylko jako wokalista ale i jako trener wokalny. Jak sam mówi: „fakt że ktoś dobrze śpiewa, nie czyni z niej czy niego w automatyczny sposób dobrego nauczyciela. Uczenie czegokolwiek, musi być metodyczne i wynikać z wiedzy na temat sposobu zdrowego funkcjonowania głosu oraz jego patologii.”

Indywidualne podejście do każdego studenta jest dla niego kluczowe gdyż uważa, że bez tego elementu nie jest możliwa prawdziwa edukacja.

 

 

Prowadzone zajęcia:
  • Indywidualne zajęcia wokalne,
  • grupowe zajęcia wokalne,
  • akompaniament (fortepian),
  • Próby Voice Progress Choir