Nowa platforma

Nowa platforma

Postanowiłem stworzyć platformę, przez którą będę mógł nie tylko informować Was o tym co się będzie działo w przyszłości w Voice Progress, nie tylko też odpowiadać na Wasze pytania odnośnie śpiewu ale też a może przede wszystkim, kawałek po kawałku objawiać przed Wami moją wizję studia wokalnego, które tworzę. Moją wizję edukacji. To, jakimi zabiegami chcę pomóc Wam uzyskać samodzielność wokalną i artystyczną, bo taki właśnie cel sobie wyznaczam.

Nie jestem zainteresowany uczeniem tych samych osób całe życie. Jeśli ma się dokonać jakaś zmiana w naszej edukacji artystycznej i konsekwentnie w tym jak wygląda nasz rynek muzyczny, musi być nas wielu i musimy wiele namieszać.

Dlatego edukacja którą proponuje Voice Progress nie jest typową. Często, odpowiadając na Wasze pytania będę mówił o rzeczach, które wydają się nie być związane z tematem. A jednak, uważam że śpiew jest tak złożoną kwestią, że myślenie o jednej tylko warstwie jak np. technika, nie wystarczy.

Nasze tradycyjne myślenie czyli połączenie techniki i interpretacji to nie tylko za mało, co osobiście jestem przekonany że jest to źle sformułowane zagadnienie, na które można w ten sposób uzyskać tylko niepomocne odpowiedzi. Dlatego chcę spojrzeć na temat tego jak jesteśmy/byliśmy edukowani w zupełnie inny sposób.

Stąd niedawna wizyta Rhondy Carlson w naszym studio, która już zapowiedziała że chętnie do nas wróci i już mogę Wam zdradzić że mimo dalszej potrzeby dogrania naszych kalendarzy, planujemy kolejne warsztaty na wiosnę 2018 roku! Sam jestem tą myślą bardzo podekscytowany, zwłaszcza po tym, jak fantastyczne rezultaty przyniosła Wasza praca z Rhondą w te kilka dni, które mieliśmy do dyspozycji. Pracujemy nad udostępnieniem Wam wywiadu z Rhondą, który miałem zaszczyt i przyjemność przeprowadzić i już nie mogę się doczekać aż będziecie mogli go posłuchać, myślę że z wielką korzyścią.

Ten właśnie blog, połączony z grupą na Facebooku, na której będziecie mogli się wypowiadać, jest właśnie tym miejscem. Jestem przekonany, że z naszych wspólnych dyskusji i rozważań, może wyniknąć wiele dobrego i tylko od nas zależy jak daleko to pociągniemy. Dlatego jeśli macie jakieś pytania lub kwestie, które chcielibyście żeby zostały tutaj poruszone, piszcie śmiało na grupie w komentarzach pod postem z danym wpisem.

Życzę Wam fantastycznego 2018 roku, pełnego intencjonalnej, pozytywnej edukacji która przyniesie Wam nie tylko satysfakcję z pogłębiania wiedzy i umiejętności, ale też, na każdym etapie sprawi Wam wiele frajdy.