CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

 1. Jakie są stawki w Voice Progress?

Nasze aktualne stawki możesz sprawdzić bezpośrednio w systemie rezerwacji zajęć online pod adresem voiceprogress.versum.com

 1. Gdzie znajduje się Studio?

Studio Voice Progress znajduje się w Warszawie, w samym Centrum miasta.
Dokładny adres:
Plac Grzybowski 10 lok. 32 (I piętro) 00-104, Warszawa

 1. Kiedy mogę zapisać się na lekcję?

Lekcje dostępne są 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty. Poszczególne godziny dostępności zależą natomiast od indywidualnych grafików naszych trenerów oraz zarezerwowanych wcześniej zajęć. Aby mieć pewność, zapraszamy na voicepogress.versum.com gdzie jest dostępny zawsze aktualny grafik wszystkich trenerów Voice Progress.

 1. Jaka jest najlepsza forma kontaktu z Wami?

Dbając oto abyśmy o niczym nie zapomnieli, wszelkich rejestracji prosimy dokonywać online za pomocą naszego systemu rezerwacji online lub mailowo (który preferujemy). Jeśli chcesz, możesz też do nas zadzwonić. Wszelkie informacje kontaktowe dostępne są pod adresem voiceprorgess.com/kontakt

 1. Co przynieść na moją pierwszą lekcję?

To czego potrzebujesz to narzędzie, którym nagrasz swoją lekcję do późniejszego ćwiczenia. Telefon komórkowy lub inny rejestrator cyfrowy. Jeśli chcesz skorzystać z naszego rejestratora, wystarczy że przyniesiesz ze sobą kartę micro SD. Jeśli już występujesz, przynieś podkład lub zapis akordowy utworu który chcesz z nami przećwiczyć. Jeśli grasz, w naszym studio dostępne są instrumenty klawiszowe.

 1. Gdy chcesz zadbać i dobrą technikę wokalną cotygodniowe lekcje są najlepszym rozwiązaniem. Niektórzy profesjonalni artyści odwiedzają nas nawet 4 razy w tygodniu. Dla większości jednak, zajęcia raz lub dwa razy w tygodniu są dobrym rozwiązaniem. Jeśli zastanawiasz się między godzinnymi zajęciami raz na dwa tygodnie lub pół godzinnymi raz w tygodniu, polecamy drugą opcję. Z czasem, gdy Twoje umiejętności się polepszą, będziesz móc przejść do dłuższych zajęć, z większą porcją stosowania techniki w piosence.
 2. Czy mogę zarezerwować pojedynczą lekcję aby przygotować się do sesji nagraniowej lub rozśpiewać tuż przed?

Oczywiście! Zapraszamy na okazjonalne regulowanie głosu. Nie masz obowiązku rezerwować cotygodniowych ani w ogóle powtarzających się zajęć.

 1. Jak wyglądają lekcje przez Skype?

Lekcje przez Skype są bardzo podobne do zajęć które odbywają się osobiście w naszym studio w Warszawie. To czego będziesz potrzebować to komputer lub tablet z szybkim połączeniem internetowym, kamerą i zainstalowanym Skype. Podczas takiego połączenia możesz zobaczyć i usłyszeć swojego trenera dokładnie tak samo jak na lekcjach na żywo. Instruktor, dokładnie tak samo jak na lekcjach w studio, poda Ci ćwiczenia do wykonania grając je na pianinie i demonstrując własnym głosem. Jedyna faktyczna różnica polega na tym, że podczas śpiewania piosenek będziesz musieć puszczać podkład po swojej stronie ze względu na częste chwilowe opóźnienie, żeby instruktor słyszał Ciebie i podkład jednocześnie.

 1. Czy uczycie początkujących?

Tak, bardzo lubimy pracę z początkującymi wokalistami, dlatego że nie mają jeszcze żadnych złych nawyków, które zazwyczaj są najtrudniejsze do korygowania. Dla początkujących, polecamy pracę z Piotrem, Katarzyną lub Dorotą.

 1. Ile lekcji będę potrzebować żeby zostać dobrym wokalistą?

To jest jedno z trudniejszych pytań, na które nie da się podać konkretnej odpowiedzi. To zależy od: Twoich wcześniejszych doświadczeń ze śpiewem, ile złych lub dobrych nawyków udało Ci się nabrać w ciągu lat śpiewania oraz jak ciężko jesteś w stanie pracować żeby uświadczyć postęp. Najlepsi na świecie wokaliści są połączeniem dobrych genów, naturalnego talentu oraz zdrowego, metodycznego treningu. Ale w związku z tym że śpiew to umiejętność, każdy może śpiewać lepiej jeśli są gotowi nad tym pracować.

 1. Czy uczycie dzieci i młodzież?

Nasz najmłodszy uczeń ma 10 lat. Gdy tylko dziecko jest w stanie wytrzymać w uwadze 30 min, może uczyć się śpiewać. Dokładamy starań by takie zajęcia były dla najmłodszych interesujące. W dodatku, Dorota Wróblewska prowadzi interaktywne zajęcia grupowe, które przez zabawę uczą podstaw muzyki.

 1. Czy możemy się umówić na spotkanie przed lekcją żeby omówić moje potrzeby wokalne?

Ze względu na duże obłożenie grafiku naszych trenerów, nie mamy takiej możliwości. Jednak gdy zarezerwujesz pierwszą lekcję, będzie to doskonały czas do omówienia wszelkich trudności z którymi przyjdzie Ci się zmagać i celów, które możesz obrać jako wokalista. To właśnie na pierwszej lekcji, chcemy poświęcić trochę więcej czasu na ocenę Twojego głosu i przekazanie Ci narzędzi niezbędnych do postępu.

 1. Jakiego stylu śpiewania uczycie?

Nie zajmujemy się uczeniem jednego konkretnego stylu wokalnego. Skupiamy się raczej na uczeniu dobrej techniki wokalnej, z której nasi studenci mogą skorzystać niezależnie od stylu i gatunku muzycznego w którym chcą się poruszać. Możemy zaoferować stylistyczne porady aby Twój występ brzmiał i wyglądał lepiej. Indywidualne doświadczenia naszych trenerów pomogą Ci w lepszym wykonaniu Twojego utworu.

 1. Czy pracujecie nad głosem mówionym?
  Tak. Pracujemy z aktorami (teatralnymi, filmowymi i dubbingowymi) oraz wszelkimi mówcami. Używamy raczej podobnych ćwiczeń technicznych co w pracy z wokalistami, jednak stosujemy je wtedy raczej w mowie niż w śpiewie.
 2. W jaki sposób mogę odwołać umówione zajęcia?
  Zajęcia możesz odwołać na trzy sposoby. Najwygodniejszym, jest zrobienie tego przez system voiceprogress.versum.com tam gdzie dokonałeś rezerwacji. Możesz też zadzwonić, lub wysłać sms na numer 786 290 960.
  Prosimy żebyś pamiętał/pamiętała, że potrzebujemy czasu na znalezienie zastępstwa i/lub ewentualne przearanżowanie dnia naszym trenerom. Dlatego uznajemy odwołania, dokonane przynajmniej na 24 godziny przed terminem rozpoczęcia zajęć. W wyjątkowych, niezależnych od Ciebie sytuacjach, będziemy rozpatrywać każdą nieobecność czy spóźnienie indywidualnie. Chorobę fizyczną, uważamy za możliwą do przewidzenia oraz do kontrolowania.